22. 06. 2021 11:00

Vstupenky na utkání české reprezentace ve vyřazovací části budou brzy v prodeji

Česká fotbalová reprezentace si již zajistila postup ze skupiny D na fotbalovém Euru. Čeští fanoušci se tak mohou těšit na utkání play-off, o jehož dějišti rozhodne finální pořadí ve skupině. Prodej vstupenek na utkání osmifinále UEFA odstartuje v nejbližších dnech.

Kdy a kde se utkání bude hrát?

Osmifinálový zápas české reprezentace se odehraje v neděli 27. 6., 18:00, Puskás Aréna, Budapešť (Maďarsko).

Jak si zajistit vstupenky na utkání?

UEFA bude vstupenky prodávat na oficiálním ticketingovém portálu, který je dostupný po registraci na www.euro2020.com/tickets. Každý český fanoušek může vstupenky nakupovat v rámci prodeje pro veřejnost.

Členové Fanklubu budou moci nakupovat přednostně prostřednictvím tzv. přístupových kódů (access codes), které je nutné zadat v rámci ticketingového portálu. Přístupové kódy pro nákup budou zaslány členům Fanklubu (bez ohledu na druh členství) na jejich e-mail na základě vyplnění čekací listiny na utkání osmifinále níže, přičemž platí, že o přidělení přístupového kódu rozhoduje dřívější čas vyplnění čekací listiny. Listina bude k dispozici do 24. června, 8:00. Počet přístupových kódů bude omezený a každý kód je pouze na jedno použití. Každý fanoušek si bude moci zakoupit na osmifinále až 4 vstupenky.

Zkontroluj si, prosím, zda máš adresu info@fanklubrepre.cz mezi ověřenými kontakty. Sníží se tím šance, že e-mail skončí jako spam či nevyžádaná pošta.

Mám zájem o vstupenky. Co mám dělat?

Čekací listina byla v tuto chvíli zastavena (pro obrovský zájem). Další informace o způsobu distribuce kódů budou k dispozici během čtvrtečního dopoledne.

Kdy prodej odstartuje?

Předprodej odstartuje prodej ve čtvrtek 24. 6. 2021 ve 12:00 SEČ na www.euro2020.com/tickets. Prodej prostřednictvím přístupových kódů UEFA ukončí po 24 h od startu prodeje. Následuje prodej pro veřejnost. Během nákupu musí fanoušek vyplnit i osobní údaje držitelů všech zakoupených vstupenek (jméno, příjmení, datum narození, číslo pasu).

Jaké budou ceny vstupenek?

Vstupenky budou ve třech cenových kategoriích.

• Kategorie 1 - 100 EUR (uprostřed) - ale s omezeným výhledem (restricted view)
  • Kategorie 2 - 75 EUR (v rozích)
  • Kategorie 3 - 30 EUR (za bránou)

UEFA zveřejnila nové levnější ceny vstupenek. Fanoušek při nákupu vybírá pouze cenovou kategorii. UEFA mu konkrétní místo přidělí až se zasláním vstupenky do mobilní aplikace.

Pozor, UEFA zároveň umožňuje nákup vstupenek s omezeným výhledem (restricted view), kdy vstupenky jsou ještě levnější než cena v uvedené kategorii. Riskuješ, že budeš mít špatný výhled na zápas.

Jak funguje ticketingová aplikace?

Vstupenky na EURO budou k dispozici prostřednictvím oficiální ticketingové aplikace s názvem UEFA EURO 2020 Mobile Tickets (pro iOS a Android) pro chytré mobilní telefony - aplikace má oranžovou barvu. Pozor, abyste ji nezaměnili s aplikací, které obsahuje pouze tipy pro fanoušky (modrá barva).

Zakoupené vstupenky je možné přeposlat (tzv. "tranfer") – opět prostřednictvím mobilní aplikace. Věnujte, prosím, zvýšenou pozornost při zadání e-mailové adresy osoby, které vstupenku posíláte.

Zmíněná aplikace je v anglickém jazyce a bude ke stažení zcela zdarma. Výzva ke stažení aplikace přijde každému, kdo si vstupenku koupil, na e-mail. Aplikace je dostupná v App Store  (iOS) či Google Play (Android).

Po stažení aplikace:

• Je nutné zadat e-mailovou adresu, přes kterou fanoušek zakoupil vstupenky.
  • Na e-mail následně dorazí registrační kód, který je třeba do aplikace zadat.
  • Poté každý fanoušek vyplní své osobní údaje (jméno, příjmení, datum narození, národnost, telefonní číslo, číslo průkazu totožnosti).
  • UEFA bude vstupenky do aplikace nahrávat postupně. Po nahrání se vstupenka zobrazí v aplikaci.
  • Doporučujeme umožnit ticketingové aplikaci ve vašem telefonu, aby vám mohla zasílat notifikace s důležitými informacemi.

Před vstupem na stadion je nutné ověřit, zda máte dostatečně nabitý telefon, a zároveň musíte zapnout bluetooth. Pořadatelská služba nebo dobrovolníci u stadionu vám nejprve aktivují mobilní vstupenku. Následně budete pokračovat přímo ke vstupu na stadion, kde u turniketů naskenujete kód z aplikace a můžete vstoupit na tribunu.

Anglický popis celého postupu nalezneš v krátkém videu na youtubovém kanálu UEFA.

Jaké jsou vstupní podmínky do Maďarska?

Aktuální informace nalezneš v samostatném článku.

Máš dotaz?

Podívej se, zda odpověď nenalezneš v často kladených dotazech na webu EURO 2020. Případně nás můžeš kontaktovat na email euro2020@fanklubrepre.cz.