26. 11. 2019 11:00

Vstupenky na EURO pro české fanoušky v prodeji ještě před Vánoci

Česká fotbalová reprezentace se úspěšně kvalifikovala na evropský šampionát, který se koná v příštím roce po celé Evropě. Již v prosinci si mohou čeští fanoušci a členové Fanklubu zajistit vstupenky na utkání českého týmu. Prodej bude probíhat na webových stránkách UEFA EURO 2020.

Aktuální informace o distribuci kódů naleznete zde.


První vlna prodeje vstupenek na EURO odstartovala již v létě 2019. V prosinci proběhne další prodej lístků pro fanoušky kvalifikovaných reprezentací včetně členů oficiálních fanklubů jednotlivých zemí – tedy i českého Fanklubu.  

 


Prodej vstupenek bude probíhat pouze od 4. do 18. prosince 2019 na oficiálním portálu EURO 2020 – www.euro2020.com/tickets.

 

Jednou z možností a nejjistější variantou, že fanoušek získá vstupenky na EURO na zápasy českého týmu, je být členem oficiálního Fanklubu fotbalové reprezentace. 


V tomto článku nalezneš tři sekce:

1. VSTUPENKY NA EURO 2020 PRO ČLENY FANKLUBU

2. NÁKUP VSTUPENEK

3. LOTERIE VSTUPENEK 1. JAK ZÍSKAT VSTUPENKY NA EURO 2020 JAKO ČLEN FANKLUBU?

 

Nákup vstupenek pro členy Fanklubu bude probíhat na základě tzv. přístupových kódů, které umožňují vstup do prodejního systému EURO 2020. 

 

Pokud jsi registrovaným členem Fanklubu a získáš přístupový kód, budeš mít možnost koupit až 2 vstupenky na všechny zápasy českého týmu. Prodej bude probíhat pouze na oficiálním portálu EURO 2020 – www.euro2020.com/tickets. Fanklub ani Fotbalová asociace nejsou prodejci vstupenek.

 


Kolik bude celkem vstupenek pro české fanoušky?

Celková kvóta vstupenek pro české fanoušky i členy Fanklubu není aktuálně známá a UEFA ji oznámí nejdříve po losu EURO 2020 (30. 11. 2019). Počet vstupenek je závislý na stadionu, kde bude hrát své zápasy česká repre, i na zájmu českých fanoušků.

 

Jak velkou šanci získat „přístupový kód“ mám jako člen Fanklubu?

Počet přístupových kódů pro členy Fanklubu bude omezený a jejich přesný počet se bude odvíjet od kvóty vstupenek pro fanoušky. Šanci ho získat budou mít neplacení (Hostování) i placení členové Fanklubu (Profíci) starší 18 let. Vliv na to, kdo kód získá, má celkový počet alokovaných kódů, zájem o vstupenky ze strany členů Fanklubu i aktuální počet členů Fanklubu.

 

Jsem členem Fanklubu a mám zájem o vstupenky na EURO. Co mám nyní dělat?

Chceme, aby měli přednost členové, kteří o vstupenky mají skutečně zájem. Pokud chceš jet na EURO, tak se na webových stránkách Fanklubu přihlas do svého profilu fanouška a v něm potvrď svůj zájem o vstupenky na EURO (odpovědí na otázku - ukázka níže). Tvá odpověď má velký vliv na přidělení přístupového kódu.

 

Ukázka z profilu fanouška:


Protože neznáme kvótu přístupových kódů, připravili jsme klíč pro jejich přidělení. To bude probíhat ve dvou fázích (v druhé fázi pouze v případě, že nebude kvóta vyčerpaná):


První fáze (do 4. 12. 2019)

Na základě následujícího klíče a v následujícím pořadí:

 

1. Placení členové (pouze Profíci), kteří odpověděli ANO na otázku týkající se zájmu o vstupenky v profilu fanouška na webu Fanklubu

Celková kvóta vstupenek pro fanoušky bude omezená, proto o pořadí v případě nutnosti rozhoduje datum a čas registrace do Fanklubu.

 

Pozn.: Podmínkou pro nákup vstupenek na EURO 2020 je věk 18 let. Z tohoto důvodů přístupové kódy nemohou získat Odchovanci (dětský člen Fanklubu) či členové mladší 18 let.

 

2. Neplacení členové (Hostování), kteří odpověděli ANO na otázku týkající se zájmu o vstupenky v profilu fanouška (o pořadí rozhoduje datum registrace do Fanklubu, dříve registrovaní mají přednost)


Případně:


3. Placení členové (pouze Profíci) - ostatní (o pořadí rozhoduje datum registrace do Fanklubu, dříve registrovaní mají přednost)   


4. Neplacení členové (Hostování) - ostatní (o pořadí rozhoduje datum registrace do Fanklubu, dříve registrovaní mají přednost).


 

Informace o přidělení přístupového kódu nalezneš před startem prodeje vstupenek na EURO opět ve svém profilu fanouška na www.fanklubrepre.cz. Zároveň tě budeme informovat prostřednictvím e-mailu.

 

Druhá fáze (od přidělení kódů z první fáze)

Aktuálně registrujeme velké zájem ze strany fanoušků. O případné druhé fázi budeme informovat.

 


Foto: UEFA

2. NÁKUP VSTUPENEK

Proces a důležité informace k nákupu

 

Pro nákup vstupenek je nutná tvá registrace na www.euro2020.com/tickets, kde zvolíš, že jsi fanouškem české repre (klikneš na českou vlajku). Registraci je možné provést již nyní.

 

V rámci registrace budeš vyzván/a, abys vyplnil/a i své ID fanouška v rámci Fanklubu (najdeš ho opět ve svém profilu fanouška po přihlášení na webu Fanklubu). 

 

Dále bude potřeba vyplnit následující údaje:

 

  • Tvé údaje: jméno, příjmení, adresa, datum narození, občanství, číslo pasu či občanského průkazu, e-mail, telefonní číslo
  • Údaje k druhé vstupence: jméno, příjmení, datum narození, občanství, číslo pasu či občanského průkazu, příp. ID fanouška

 

Vstupenky a cenové kategorie

Vstupenky budou k dispozici ve třech cenových kategoriích. Největší množství vstupenek bude k dispozici z nejlevnější cenové kategorie. Ceny se na některých stadionech liší (Baku, Budapešť, Bukurešť). 

 

Pozor, vstupenky jsou vždy vázány na konkrétního člena Fanklubu a není jeho jméno možné později měnit. Pokud bude přístupový kód použitý fanouškem, který není členem Fanklubu, budou jeho vstupenky stornovány. V případě duplicitní registrace do Fanklubu nebo na portálu EURO 2020 se snahou o získání více vstupenek bude nákup vstupenek opět stornován. Přístupové kódy i vstupenky jsou určeny českým fanouškům pro osobní účely. Je zakázáno jejich komerční použití (např. přeprodej, aukce, soutěže, …).


Platba za vstupenky

Platba za vstupenky bude probíhat ihned na prodejním portálu. Bude možné využít kreditní a debetní karty či službu Alipay nebo Alipay HK. Pozor, po zaplacení ztrácí přístupový kód svou platnost.

 

V rámci nákupu si fanoušek zvolí pouze cenovou kategorii, ne konkrétní místo na stadionu. Pokud pojedeš na EURO ve větší skupině, můžeš během nákupu (příp. i po něm) uvést číslo objednávky kamarádů a systém vás automaticky usadí vedle sebe.

 

Nákup vstupenek je možný pouze přes oficiální portál EURO 2020 od UEFA. Fanklub není prodejcem vstupenek. Varujeme, že jiné webové stránky nejsou autorizované k prodeji vstupenek na EURO, a vstupenky z těchto zdrojů jsou neplatné.

 


Vstupenky pouze do mobilu

Vstupenky budou následně k dispozici prostřednictvím oficiální ticketingové aplikace (pro iOS a Android) pro chytré mobilní telefony. Vstupenka zakoupená členem Fanklubu je vždy vázaná na tohoto konkrétního člena. Druhá zakoupená vstupenka je přenosná – opět prostřednictvím mobilní aplikace. Vstupenky budou virtuálně doručeny do mobilní aplikace až v období před startem EURO 2020.


3. LOTERIE VSTUPENEK

Prodej pro ostatní české fanoušky (tzv. „Fans of“)


I fanoušci, kteří nejsou členy Fanklubu, mají šanci získat vstupenky – prostřednictvím loterie.

 

Chci to zkusit. Co je třeba udělat?

  • Registrovat se na oficiálním portálu EURO 2020 a označit, že jsi fanoušek české repre.
  • Podat žádost o vstupenky v období od 4. do 18. 12. 2019. Nejedná se o nákup vstupenek, ale pouze o žádost.
  • Následně proběhne loterie vstupenek (podobně jako na předchozích šampionátech), která rozhodne o tom, kdo lístky získá. Informace o výsledku loterie se fanoušci dozví nejdříve zkraje roku 2020. 


DALŠÍ INFORMACE A FAQS

Tento článek bude průběžně aktualizován o nové informace.


Často kladené otázky nalezneš na webových stránkách EURO 2020. I tyto stránky budou průběžně aktualizovány o otázky, na které se fanoušci často ptají.


V případě dotazů nás můžeš kontaktovat na euro2020@fanklubrepre.cz.


#LiveItForReal