17. 12. 2021 15:18

V Lize národů se Španěly, Portugalci a Švýcary

Česká fotbalová reprezentace zná své soupeře pro nadcházející ročník Ligy národů. Svěřenci Jaroslava Šilhavého vyzvou v červnu a září příštího roku Španělsko, Portugalsko a Švýcarsko.

I díky nabitému zápasovému kalendáři příštího roku se kompletní ročník příští Ligy národů musí odehrát během šesti termínu v červnu a září 2022. Češi se na úvod představí dvakrát doma – nejprve 2. června proti Švýcarsku, o tři dny později pak přivítají Španělsko.Vzápětí národní tým zamíří na Pyrenejský poloostrov, kde nejprve vyzve Portugalce a 12. června se ve venkovní odvetě postaví Španělsku. Boje v základních skupinách pak Češi uzavřou domácím zápasem s Portugalskem a 27. září ve Švýcarsku. O dějištích jednotlivých zápasů bude rozhodnuto později.


Nejlepší bilanci má česká reprezentace z vylosovaných soupeřů jednoznačně se Švýcary. Ty v minulosti vyzvala čtyřikrát, z toho se třikrát radovala z výhry, jednou uspěl soupeř. Ze tří duelů s Portugalci uspěli Češi v jediném, na výhru se Španělskem národní tým stále čeká.