17. 03. 2020 16:01

UEFA odkládá EURO 2020 na rok 2021

UEFA společně ve spolupráci s 55 zástupci národních fotbalových asociací rozhodla o tom, že se letošní UEFA EURO 2020, které se mělo konat od června do července ve dvanácti evropských zemích, odkládá na rok 2021! Důvodem tohoto odložení je současná celosvětová pandemie koronaviru – COVID-19.

EURO se nově bude hrát od 11. června do 11. července 2021. Rozlosování základních skupin zůstává stejné (pro Česko ve složení Anglie, Chorvatsko a jeden z postupujících z play-off Ligy národů), ale nový rozpis zápasů UEFA teprve zveřejní. Také dostanete možnost vstupenky opět kupovat – třeba právě ty vrácené. O termínech bude UEFA teprve informovat.

Co se vstupenkami?

V současné době připravuje UEFA nový rozpis zápasů. Na základě nového rozpisu dostane každý fanoušek informaci, zda bude jeho vstupenka platit i na UEFA EURO 2021.

Vstupenky na EURO platí!

Vstupenky na UEFA EURO 2020 zůstanou platné i v příštím roce, na kdy byl šampionát kvůli pandemii koronaviru přeložený. Vstupenky však můžete vrátit a zpět dostanete plnou cenu. Evropská fotbalová unie o tom informovala na svém webu. V tuto chvílí jako majitelé vstupenek máte tři možnosti:

• Pokud se na šampionát plánujete vydat i v příštím roce, vstupenky zůstávají v platnosti. V takovém případě není nutná žádná akce.

•  Pokud už teď víte, že příští rok na EURO určitě nevyrazíte, můžete lístky rovnou vrátit. A to přímo na stránkách UEFA (http://www.euro2020.com/tickets). První vlna vrácení vstupenek probíhá od 5. do 26. května 2020.

•  Pokud se rozhodnete až podle aktualizovaného rozpisu zápasů, můžete bez obav čekat. UEFA nabídne možnost vrácení vstupenek za plnou cenu i v další fázi, až nový harmonogram šampionátu zveřejní. Všichni majitelé lístků od UEFA v předchozích dnech obdrželi nebo v nejbližší době obdrží e-mail s podrobnými informacemi. Ty jsou rovněž zveřejněné na internetových stránkách http://www.euro2020.com/tickets.

Co s rezervací na ubytování?

Doporučujeme, abyste si zkontrolovali potvrzovací e-maily z vašeho ubytování, ve kterých naleznete podmínky pro storna rezervací. Pokud budou příznivé, mohli byste obdržet celou částku zpět. Případně navštivte webové stránky poskytovatele ubytování nebo mu zavolejte a zeptejte se na možnosti vrácení peněz.

Máte koupené letenky?

Kontaktujte leteckou společnost, od které máte letenky koupené. Většina hlavních aerolinek zavádí nová pravidla pro (bezplatnou) změnu vašich letenek. Aerolinky vám zároveň poradí, jak postupovat, v případě, že byste chtěli let zcela zrušit.

Pro aktuality a novinky sledujte také naše sociální sítě.

FOTO: UEFA.com