18. 06. 2020 10:00

UEFA odkládá EURO 2020 na rok 2021

UEFA společně ve spolupráci s 55 zástupci národních fotbalových asociací rozhodla o tom, že se letošní UEFA EURO 2020, které se mělo konat od června do července ve dvanácti evropských zemích, odkládá na rok 2021! Důvodem tohoto odložení je současná celosvětová pandemie koronaviru – COVID-19.

EURO se nově bude hrát od 11. června do 11. července 2021. Rozlosování základních skupin zůstává stejné (pro Česko ve složení Anglie, Chorvatsko a jeden z postupujících z play-off Ligy národů), ale nový rozpis zápasů UEFA teprve zveřejní. Také dostanete možnost vstupenky opět kupovat – třeba právě ty vrácené. O termínech bude UEFA teprve informovat.

Co se vstupenkami?

Majitelé vstupenek, kteří na EURO nakonec nevyrazí, mohou lístky vrátit do čtvrtka 25. června do 14:00. UEFA o tom informovala na svých internetových stránkách.

Fanoušci tak aktuálně mají dvě možnosti:

• Vstupenky si nechat. V takovém případě lístky zůstávají v platnosti i pro příští rok.
  • Vstupenky vrátit a získat zpátky plnou cenu. A to přímo na internetových stránkách UEFA. Jde o poslední možnost, kdy mohou lidé lístky vracet.

Co s rezervací na ubytování?

Doporučujeme, abyste si zkontrolovali potvrzovací e-maily z vašeho ubytování, ve kterých naleznete podmínky pro storna rezervací. Pokud budou příznivé, mohli byste obdržet celou částku zpět. Případně navštivte webové stránky poskytovatele ubytování nebo mu zavolejte a zeptejte se na možnosti vrácení peněz.

Máte koupené letenky?

Kontaktujte leteckou společnost, od které máte letenky koupené. Většina hlavních aerolinek zavádí nová pravidla pro (bezplatnou) změnu vašich letenek. Aerolinky vám zároveň poradí, jak postupovat, v případě, že byste chtěli let zcela zrušit.

Pro aktuality a novinky sledujte také naše sociální sítě.

FOTO: UEFA.com