23. 03. 2021 15:45

Soupeři pro březnová utkání pohledem čísel

Česká fotbalová reprezentace ve středu 24. března odstartuje svoji cestu v kvalifikaci na mistrovství světa v Kataru, které se koná v roce 2022. Úvodní zápasy kvalifikační skupiny odehrají čeští hráči proti Estonsku, Belgii a Walesu.

Nominace #ceskarepre*

Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý oznámil nominaci sedmadvaceti hráčů. Mezi nominovanými jsou i hráči hrající německou Bundesligu. Tito hráči však nebudou Jaroslavu Šilhavému k dispozici po celý reprezentační sraz. Po utkání s Estonskem se vrátí zpět do svých mateřských klubů. Jedná se o Jiřího Pavlenku, Pavla Kadeřábka, Vladimíra Daridu a Patrika Schicka. Na poslední chvíli z nominace z důvodu zranění vypadli Alex Král, Tomáš Kalas a Ondřej Kolář. Místo nich nominoval Jaroslav Šilhavý Václava Jemelku.Ohlasy k nominaci:

Libor Sionko: "Kdyby hráči z Německa mohli přijet sem a nominovali jsme klasicky 23 hráčů, zvažovali jsme, zda bychom neotestovali více než 23 hráčů. I z toho důvodu, kdyby někdo vyběhl pozitivní. Ale vzhledem k tomu, že kluci z Německa mohou hrát jen v Estonsku, není testování nějakých případných náhradníků zatím potřeba. Bude nás 27, a kdyby se něco dělo, pořád máme čas reagovat směrem k utkání s Belgií." Více ZDE.


Estonsko

Ve své dosavadní historii odehrála česká fotbalová reprezentace s Estonskem tři utkání. Všechna tři utkání skončila vítězstvím českého týmu, který se pyšní celkovým skórem 8:1. Nejčastějším střelcem ve vzájemných utkáních je Patrik Berger, který dokázal estonskou sít rozvlnit celkem 3x. Bohužel utkání se kvůli zpřísněným opatřením v Estonsku odehraje na neutrální půdě v polském Lublinu.Nominace*

Brankáři: Karl Hein, Matvei Igonen, Karl Vallner

Obránci: Taijo Teniste, Karol Mets, Nikita Baranov, Artur Pikk, Joonas Tamm, Henri Järvelaid, Michael Lilander, Märten Kuusk, Henrik Pürg, Markkus Seppik

Záložníci: Konstantin Vassiljev, Martin Miller, Markus Soomets, Markus Poom, Mattias Käit, Frank Liivak, Vladislav Kreida, Vlasij Sinjavskij, Sergei Mošnikov,

Útočníci: Henri Anier, Erik Sorga, Rauno Sappinen, Henrik Ojamaa, Rauno AllikuBelgie

Jediné domácí utkání při březnovém srazu odehrají čeští reprezentanti v sobotu 27. 3. ve vršovickém Edenu proti Belgii. V samostatné historii České republiky se naši reprezentanti střetli s Belgií celkem 8x. Vzájemná bilance je vyrovnaná. Třikrát se z vítězství radovali naši hráči, třikrát hráči Belgie a dvakrát skončilo utkání remízou. Fotbalisté Belgie se budou muset obejít bez zraněných hvězd – Axela Witsela a kapitána Edena Hazarda.Nominace*

Brankáři: Thibaut Courtois, Koen Casteels, Thomas Kaminski, Simon Mignolet

Obránci: Brandon Mechele, Toby Alderweireld, Leander Dendoncker, Jason Denayer, Jan Vertonghen, Dedryck Boyata, Thomas Vermaelen

Záložníci: Kevin De Bruyne, Nacer Chadli, Thomas Foket, Thorgan Hazard, Thomas Meunier, Alexis Saelemaekers, Orel Mangala, Timothy Castagne, Dennis Praet, Youri Tielemans, Chales De Ketelaere, Hans Vanaken, Yannick Carrasco, Jérémy Doku, Adnan Januzaj, Leandro Trossard, Albert Sambi Lokonga, Yari Verschaeren

Útočníci: Michy Batshuayi, Christian Benteke, Romelu Lukaku, Dries Mertens


Wales

Poslední utkání březnového srazu odehrají naši reprezentanti na City Stadium ve velšském Cardifu. Z pěti vzájemných klání skončilo utkání celkem 4x remízou a jednou se z vítězství radovali naši reprezentanti. V sestavě Walesu nechybí ani hvězdný Gareth Bale.Nominace*

Brankáři: Wayne Hennessey, Daniel Ward, Adam Davies, Tom King

Obránci: Chris Gunter, Ben Cabango, Connor Roberts, Ethan Ampadu, Chris Mepham, Tom Lockyer, James Lawrence, Neco Williams, Ben Davies, Joe Rodon, Rhys Norrington-Davies

Záložníci: Joe Allen, Aaron Ramsey, Daniel James, Matthew Smith, Joe Morrell, Dylan Levitt, Brennan Johnson, Josh Sheehan, Jonathan Williams, Harry Wilson

Útočníci: Kieffer Moore, Gareth Bale, Hal Robson-Kanu, Tom Lawrence, Tyler Roberts, Rabbi Matondo* v nominacích mohlo dojít ke změnám