17. 08. 2021 13:45

Reprezentace v Ústí nad Labem

Městský stadion v Ústí nad Labem je součástí velkého sportovního městského areálu. Slouží jako víceúčelové sportoviště pro atletiku a své domácí utkání zde hraje klub FK Ústí nad Labem, který momentálně sbírá body ve druhé lize.

Kapacitou nepatří mezi největší v zemi, ale spadá mezi stánky, na kterých odehrála Česká fotbalová reprezentace alespoň jedno utkání. V tomto případě skutečně pouze jedno a to v březnu roku 2017, kdy svěřenci Karla Jarolíma zde hostili v přátelském zápase Litvu. Městský stadion v Ústí nad Labem hlásil vyprodáno, a tak třígólový počin v podání Tomáše Hořavy, Jakuba Jankta a Michaela Krmenčíka sledovalo z tribun téměř 4 000 diváků. Pro druhého jmenovaného byl tento zápas premiérovým startem za národní tým a aby toho nebylo málo, oslavil to gólem.

V letech 2013 a 2014 byl rekonstruován, postavena byla nová hlavní tribuna se zázemím, krajní tribuny se sociálním zázemím pro diváky, vybudoval se vyhřívaný trávník a umělé osvětlení. Dále nové pokladny, vnitřní a vnější oplocení, ukazatel skóre. Stadion by měl nyní splňovat podmínky pro nejvyšší českou fotbalovou soutěž, nikoliv pro mezinárodní utkání, proto se v budoucnu dalších reprezentačních střetů zde pravděpodobně nedočkáme. Město ale může být hrdé, že alespoň jednou se jim podařilo tuto akci uskutečnit a zapsat se tak na seznam sedmnácti hracích míst, na kterých kdy česká reprezentace hrála svůj domácí zápas.