13. 01. 2021 11:11

Reprezentace v Liberci

Stadion U Nisy je nejseverněji položeným ligovým stánkem na území České republiky. Ve své historii hostil čtyři zápasy České fotbalové reprezentace, které si v následujících řádcích připomeneme.

Stadion byl postaven roku 1933 a od ostatních ligových stánků jej odlišuje jeden významný architektonický prvek. Ze strany hlavní tribuny je zasazen do pískovcové skály, což nemá v našich končinách obdoby.

Kapacita domovského stadionu Slovanu Liberec se postup času zvýšila z původních pěti na současných necelých deset tisíc sedících diváků. Na přelomu milénia proběhla na stadionu výraznější rekonstrukce s cílem splnění podmínek pro konání zápasů evropských pohárů. Severočeští fanoušci se tak dočkali například slavného anglického klubu Liverpool FC a mnoha dalších.

Při zpětném pohledu na reprezentační utkání v Liberci si většina fanoušků vybaví jednoznačné vítězství 8:1 v kvalifikačním utkání na mistrovství světa 2006 proti Andoře. Dalším utkání národního týmu na Stadionu U Nisy byl souboj se San Marinem, který skončil rovněž sedmigólovým rozdílem. Následovalo hubené vítězství 1:0 nad Kyprem. Zatím poslední vystoupení reprezentačního A-týmu v Liberci se datuje do roku 2010, kdy v přátelském utkání porazil vývěr Michala Bílka Lotyšsko 4:1.

Prostým součtem tak pro český tým vychází stoprocentní vítězná zápasová bilance s celkovým skóre 20:2.