05. 08. 2021 16:00

Reprezentace v Drnovicích

Na přelomu tisíciletí působily v nejvyšší soutěži i v evropských pohárech a tamější stadion využívala i česká reprezentace. Drnovický stánek dokáže pojmout až 6 616 návštěvníků a je téměř trojnásobně větší, než počet obyvatel, kteří žijí v této slavné fotbalové vesnici.

Za svých časů zde skórovali například reprezentanti Pavel Nedvěd nebo Jan Koller a zápasy navštěvovaly tisíce fanoušků. Národní mužstvo zde odehrálo dvě utkání. Oba zápasy byly sice přátelské, ale i přesto přinesly divákům skvělou podívanou a velké množství branek. Ten první se odehrál v srpnu roku 1999 se Švýcarskem, kdy český výběr zvítězil 3:0. O dva roky později porazilo Česko pětigólovým rozdílem Jižní Koreu a největší zásluhu na tomto výsledku měl Miroslav Baranek, který se před vyprodanými tribunami blýskl hattrickem.

Do nedávna to vypadalo, že bude s fotbalovým kolbištěm ámen. Obec ho ale získala do vlastnictví, opravila a momentálně tu MFK Vyškov bojuje o druholigové body.