03. 02. 2022 15:03

Repre v Mladé Boleslavi

Rok 2016 zanechal reprezentační stopu na tomto stadionu hned dvakrát a zvlášť ve druhém utkání došlo k zajímavé události - Tomáš Souček si připisuje první start za A tým!

Městský stadion Mladá Boleslav se nachází v poměrně rozlehlém sportovním areálu, kde se mimo jiné nachází další fotbalové hřiště, bruslařský ovál a také atletický stadion. Od roku 2019 nese sponzorský název Lokotrans aréna, dříve známém také jako Adidas aréna, a je to domácí prostředí prvoligového týmu FK Mladá Boleslav. Otevřen byl v roce 1965 s původně menší kapacitou než je dnes. S příchodem nového tisíciletí se stadion zmodernizoval a investice přinesly i patrné zvětšení kapacity na současných 5 000 diváků.


Na dvacátém největším stadionu si zahrála samozřejmě i česká reprezentace. Dva přátelské zápasy, přičemž v jednom z nich byla zaznamenána nejmenší divácká návštěva. První utkání se odehrálo 31. srpna 2016 s Arménií, kterou Češi porazili 3:0. O pár měsíců později, konkrétně 15. listopadu, následoval duel s Dánskem, který skončil remízou 1:1. Za zmínku rozhodně stojí premiérový start Tomáše Součka za seniorský tým. V tento den zavítalo na městský stadion pouze 1 763 diváků, což je nejméně v historii domácích zápasů České republiky. I přes malou kapacitu má tento stánek potenciál hostit některá reprezentační utkání i nadále.