29. 01. 2021 14:19

Repre v Jablonci

Historie reprezentačních zápasů na jablonecké Střelnici není nijak sáhodlouhá. Národní tým si v severočeském městě zahrál naposledy v roce 2009. Nic nám však nebrání si jednotlivá utkání připomenout.

Nejprve krátké představení samotného stadionu. První zmínky o sportovišti, tehdy ještě ne fotbalovém, se datují do 19. století. Právě z této doby si do dnešního dne nese stadion název Střelnice. Fotbalový stánek tu vyrostl v roce 1955 a do dnešní podoby se proměnil mezi lety 2003 až 2006. Od té doby splňuje Střelnice veškerá kritéria pro pořádání mezinárodních utkání. Jelikož se tato pravidla v čase mění, představila se česká reprezentace v Jablonci i v 90. letech před poslední rekonstrukcí.

Poprvé si národní tým zahrál na Střelnici v září 1996, kdy porazil Island těsným rozdílem 2:1. Na návrat reprezentačního výběru čekal Jablonec deset let. V květnu 2006 před mistrovstvím světa v Německu zde český tým porazil exotickou Kostariku 1:0. Do utkání zasáhla slavná jména jako Poborský, Koller, Baroš a další.

Zatím posledním zápasem odehraným v tomto severočeském městě byl souboj s Maltou, který rovněž skončil hubeným výsledkem 1:0. Zajímavostí vázající se k tomu přátelskému zápasu je fakt, že se jednalo o jediné utkání, které na reprezentační lavičce odkoučoval František Straka.