04. 07. 2019 09:31

​Report z bronzového Eurofanz přímo od kapitána Petra Čecha

Přečtěte stručné shrnutí ze všech zápasů Fanklubu na turnaji Eurofanz, kde náš fanklub vybojoval bronzové medaile, a které si pro vás připravil kapitán týmu Petr Čech.

Základní skupina - pátek 28. 6.

ČR - Heerenveen 5:0
Branky: Široký 2x, Boško, Cink, vlastní

První zápas a velká neznámá nejen z pohledu soupeře. Také z toho, jak to půjde na hřišti našemu týmu, který spolu hrál poprvé v životě. A ono to fungovalo. Ukázali jsme si, že naší silnou stránkou bude nejen obrana, ale i kvalitní útok. Soupeř byl lepší pouze v agresivitě a to na naši hru bylo málo. Díky tomu si připisujeme první 3 body v turnaji.

ČR - Lotyšsko 7:0
Branky: Široký 2x, Müller, Boško, Knebl, Damborský, Smysl

Druhý zápas jsme hráli ještě s větší lehkostí, protože jsem věděli, že to na hřišti půjde. Postupně jsme soupeře přehrávali a nastříleli 7 branek. Tím jsme si řekli o to, že se s námi v tomto turnaji musí začít počítat. Hlavně po této výhře jsme získali jistotu postupu do vyřazovací fáze.

ČR - Francie 2:1
Branky: Boško, Škarda

Třetí zápas a jeden z největších testů. Finalista z loňského ročníku v podobě týmu Francie. Bohužel jsme měli možná vůči soupeři až moc respektu a z toho pramenila první branka pro tým Francie. Naštěstí nás nepoložila a David Boško, který se z přímých kopů první dva zápasy pouze zastřeloval, se trefil neskutečně. Nutno podotknout, že i dálka byla úctyhodná. Obrat dovršil hlavou Škarda. V tomto zápase se ukázala neskutečná síla celého týmu, který držel při sobě i v těch nejtěžších chvílích.

Play-off - sobota 29. 6.

ČR - Moldavsko 1:0
Branka: Čech (Široký)

V prvním zápase play-off nás čekal dosud nejtěžší možný soupeř. Dlouho se nám nedařilo překonat obranu soupeře, protože jsme měli v hlavách až moc důležitost tohoto zápasu, který mohl zničit všechnu snahu ve skupině. Naštěstí jsme měli vzadu skvělou obranou čtveřici, která nás opět podržela, i když v jednom případě nám nahrálo i štěstí. Rozhodující branka zápasu padla po střele z dálky. Tu lehkou tečí nadzvedl prvně Široký a po něm obránce Moldavska 1:0. Tento výsledek vydržel do konce a z nás udělal ještě většího favorita, protože jednoho z největších jsme vyřadili.

ČR - Newcastle 2:3
Branky: Boško, Damborský

V play-off určitě jeden z těch lehčích soupeřů. V tomto zápase nám nevycházelo nic. Vše v čem jsme v jednotlivých zápasech dominovali jakoby přišlo nazmar. Spalovali jsme jednu šanci za druhou a soupeř trestal. V několika případech tým z Newcastlu podržel výborný brankář. Prohra 3:2 a konec ve čtvrtfinále. Dle všech přítomných největší senzace turnaje, ale to nevěděli co se bude dít během následujících hodin. Tým Newcastlu se odhlásil, a proto o posledním semifinalistovi rozhodnou následující den pokutové kopy mezi poraženými čtvrtfinalisty.

Play-off - neděle 30. 6.

ČR - Dinamo Minsk 4:2 po pokutových kopech
Branky: Škarda, Boško, Vlk, Damborský

Po facce proti Newcastlu nám přálo štěstí. Šance napravit prohru a dostat se do semifinále proti Francii a zahrát si o medaile. V těchto pokutových kopech bych vyzdvihl nejen chladnou hlavu střelců, ale zejména výkon brankáře Dlaska. Brankáře, který chytá malou kopanou a penalty se učil chytat 30 minut před tímto rozstřelem. A on to zvládl s bravurou. I díky jeho zásluze si zahrajeme o medaile.

ČR - Francie 1:2
Branka: Boško


Zápas měl stejný průběh jako ten ve skupině. Po chybě prohráváme 0:1. Boško chvíli na to srovnává na 1:1. V tento okamžik jsme Francii začali přehrávat, protože jsme věřili, že opět otočíme a zahrajeme si o zlato. Opak byl pravdou a soupeř z brejku zvýšil na 1:2. Nic, co by náš tým položilo. Naopak jsme začali hrát ještě lépe. Bohužel srovnat se nám nepodařilo. Chyběl nám k tomu i kousek štěstí, protože jsme nastřelili dvě břevna. Po této prohře cesta turnajem končí a my si odvážíme bronzovou medaili.

Ukrajina - Francie (finále)

Finálový zápas jsme strávili pouze na tribuně. Náš semifinálový přemožitel v něm vyhrál na penalty. Ale to úplně nejdůležitější pro náš tým se odehrávalo jinde než na hřišti. Na tribuně, kde jsme tomuto napínavému duelu vytvářeli kvalitní kulisu. Za to nás ocenil i komentátor televize, která vysílala finále živě. Po finále naši podporu během turnaje velice pozitivně ohodnotili i samotní aktéři. Hráče Ukrajiny mrzelo, že jsme zůstali před branami finále, protože jsme na ně udělali obrovský dojem a chtěli hrát právě s námi. Hned po prohraném zápase přišli s prosbou o společnou fotografii. Takže i když jsme nevyhráli na hřišti, tak mimo něj jsme byli jednoznačným mistrem.Sám za sebe nevím co jsem si od tohoto turnaje sliboval. Možná dovolenou, možná pár nových kamarádů, možná nějaký slušný výsledek. Co jsem ale nikdy nečekal, tak neskutečný tým, který táhl za jeden provaz na hřišti i mimo něj a rval se do poslední chvíle. Můžu říct, že jsem si odvezl nejen bronzovou medaili, ale i neskutečné vzpomínky a kamarády, na které nikdy nezapomenu. Za to Vám děkuji.