13. 10. 2020 14:35

Proti Skotsku o první místo ve skupině

Proti Skotsku nastoupí reprezentanti ve středu 14. října ve 19:45 místního času, tedy ve 20:45 času našeho. S tímto soupeřem se Česká republika utká znovu téměř po měsíci, nyní ale se zcela jinými ambicemi. Odvetný zápas proti Skotsku bude pro další vývoj v tabulce klíčový a bude především zajímavý tím, že Češi nastoupí proti výběru týmu ze země Spojeného království v úplně jiné sestavě, než tomu bylo 7. září v Olomouci na Andrově stadionu, kde český tým s náhradní sestavou prohrál se Skotskem 2:1.

Český národní tým se potýkal s problémy, které přišly po úvodním zápase proti Slovensku, kdy se v týmu objevily dva případy nákazy koronavirem a celý tým tak musel do karantény. Ze dne na den se tak musel poskládat úplně nový tým, aby se utkání odehrálo. I přesto, že výsledek zápasu nedopadl v prospěch národního týmu, předvedl záložní tým v zápase velmi slušný výkon, se kterým byl spokojen i David Holoubek, který zaskakoval na pozici trenéra za Jaroslava Šilhavého.

Bohužel ani tentokrát nebude reprezentační tým kompletní. S týmem do Skotska neodcestuje hlavní trenér Jaroslav Šilhavý, kterého nahradí jeho asistent Jiří Chytrý. Současná situace nepustí do Skotska ani Tomáše Holeše, který stejně jako Jaroslav šilhavý zůstává v Praze. V sestavě Skotska se jistě znovu objeví například hráči, kteří pravidelně nastupují za velkokluby v anglické Premier League. Robertson za Liverpool, McTominay za Manchester United nebo Cooper za Leeds. Největší hrozbou pro český tým jsou ale jistě útočníci Lyndon Dykes a Ryan Christie, kteří se nejen prosadili v předešlém vzájemném zápase, ale oba patřili minulý ročník mezi desítku nejlepších střelců nejvyšší skotské ligy.

Zápasy bez diváků nás v souvislosti se Skotskem můžou mrzet o to více, že skotský národní stadion Hampden Park, patří k těm nejlepším stadionům v Evropě. Pojme 52 000 diváků a UEFA ohodnotila tento stánek nejvyšším možným hodnocením. V minulosti se zde odehrálo i například finále Ligy mistrů nebo finále Poháru UEFA. Zajímavostí je, že Hampden Park, nacházející se v největším skotském městě Glasgow nyní jako své domácí hřiště využívá tým Queen’s Park FC, který letos hraje skotskou League Two, což je čtvrtá nejvyšší soutěž v zemi.