03. 01. 2022 16:03

Poděbradský návštěvní rekord

Poděbrady přivítaly před více než dvaceti lety vzácnou návštěvu. Vicemistři z mistrovství Evropy 1996 pod vedením Dušana Uhrina dorazili do lázeňského města s největšími hráči té doby.

Klub Bohemia Poděbrady vychoval několik fotbalistů, kteří nastupovali za národní tým. Nejznámějším z nich je Bořek Dočkal, který je stále se svým rodným klubem spjatý a dodnes na stadionu v Poděbradech vede svoji fotbalovou školu. V reprezentačním týmu nesl i kapitánskou pásku a pro Poděbrady je velkou ikonou.

26. února 1997 dorazilo na stadion k jedné velké příležitosti 7500 diváků. Přesný počet se dal v té době jen těžko spočítat, ale rozhodně to byl návštěvní rekord, který už zřejmě nebude nikdy překonán. Česká republika pod vedením Dušana Uhrina zde hostila v přátelském utkání tým Běloruska. Hvězdy jako Pavel Nedvěd, Vladimír Šmicer nebo Patrik Berger zvítězily rozdílem 4:1. První reprezentační branku zde vstřelil Karel Rada a chvíli nato přidal druhou trefu. Tento stadion tak můžeme s nadsázkou považovat za nejkurióznější místo, kde český národní tým hrál.

Poděbrady úplně nepatří k fotbalovým městům. Přesto mají dnes dva fotbalové celky a slušnou mládežnickou základnu. Pokrok byl zaznamenán už i v zázemí klubu, které se v roce 2018 začalo vylepšovat. Tamní fanoušci se pravděpodobně dočkají i nové tribuny, avšak čeho se už ale zřejmě nedočkají, je další reprezentační návštěva. Místní však dodnes mají na zápas hezkou vzpomínku.