12. 02. 2021 17:24

Lednový souhrn událostí české reprezentace

Leden nám v rámci reprezentačních událostí a zápasů mnoho nenabídl. Za zmínku ale určitě stojí rozlosování skupin pro kvalifikaci na mistrovství Evropy U21, které budou hostit Rumunsko a Gruzie. Lvíčata se tak představí ve skupině G spolu s Anglií, Slovinskem, Albánií, Kosovem a Andorrou. Anglie je považována za největšího favorita, jelikož často nastupují hráči, kteří pravidelně hrají zápasy Premier League.

Výkony reprezentantů

Zatímco na reprezentační scéně se toho v průběhu ledna moc nestalo, tak na té klubové to byl pravý opak. Za zmínku stojí hlavně výkony Tomáše Součka, který hájí barvy londýnského West Hamu. Ten se nejprve za měsíc prosinec zařadil mezi osm kandidátů na ocenění hráče měsíce v Premier League a během ledna se mu podařilo v lize třikrát skórovat. Tomáš tak potvrzuje, že se ho forma drží, a tak patří mezi klíčové hráče v sestavě spolu s reprezentačním kolegou Vladimírem Coufalem. Střelecky se dařilo také Michaelu Krmenčíkovi, který po lednovém přestupu do řeckého klubu PAOK Soluň nasázel během prvních pěti utkání tři branky.

Smutná zpráva bohužel dorazila z nizozemského Twente, za který nastupuje český talent Václav Černý. Tento třiadvacetiletý talent si během zápasu proti Ajaxu přetrhl vaz v koleni a slibně rozjetá sezona tak pro něj předčasně skončila. Nám nezbývá nic jiného, než popřát Vaškovi brzký návrat na hřiště!

Nadcházející utkání reprezentantů

Během února nečeká seniorskou reprezentaci ani lvíčata žádná utkání, avšak již v březnu se odehraje několik důležitých zápasů. Seniorský reprezentační výběr se v průběhu druhé polovině března utká s týmem Estonska, Belgie a Walesu v rámci kvalifikace na mistrovství světa 2022 konaného v Kataru. Asi největším trhákem bude domácí zápas s Belgií, která se aktuálně nachází na 1. místě žebříčku FIFA. Do Česka tak velmi pravděpodobně přijedou hvězdy světového fotbalu jako například Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku nebo Eden Hazard. Mladší reprezentační výběr čeká v březnu skupinová fáze mistrovství Evropy U21 ve Slovinsku. Nutno říct, že český tým nečeká nic lehkého, jelikož ve skupině vyzvou kromě domácího Slovinska, také Itálii a úřadujícího mistra - Španělsko.

V rámci klubové scény se fanoušci mají na co těšit, jelikož v půlce února se rozehrají první osmifinálová utkání Ligy mistrů. Z českých reprezentantů se dostal do této fáze pouze Tomáš Vaclík hrající za Sevillu FC, který však kvůli svalovému zranění pravděpodobně nenastoupí. Zajímavou podívanou nabídne i Evropská liga, která se také přesunula do vyřazovací fáze. Z českých týmů se do této části dostala pouze Slavia Praha, která vyzve Leicester FC. Právě lišky patří mezi favority na celkový titul, takže sešívané rozhodně nečeká nic snadného. Na závěr bychom rádi popřáli reprezentantům hodně štěstí v nadcházejících utkáních!

Nezapomeň si poslechnout náš další podcast! Tentokrát jsme vyzpovídali bývalého tiskového mluvčího české reprezentace Jaroslava Kováře.

Narozeniny reprezentantů

12.1.1962 – Radek Drulák – 59 let