26. 01. 2022 17:55

FIFA spustila prodej vstupenek na MS v Kataru

V listopadu a prosinci letošního roku se odehraje fotbalové mistrovství světa v Kataru. O účast na MS se česká fotbalová reprezentace utká v březnové baráži proti Švédsku a v případě úspěchu ještě proti Polsku či Rusku. Již nyní však fanoušci mohou podat žádost o vstupenky na finálový turnaj.

Prodej vstupenek na MS v Kataru bude probíhat v několika fázích. První fáze, ve které mohou fanoušci podat svou žádost o vstupenky, odstartovala 19. 1. 2022 a skončí v úterý 8. 2. 2022 v 11:00 SEČ (13:00 místního času v Dauhá), přičemž nezáleží, zda fanoušek svou žádost podá první či poslední den uvedeného období. V případě, že počet žádostí převýší počet dostupných vstupenek, rozhodne o držitelích vstupenek los. 


Jak podat žádost o vstupenky?


Žádost o vstupenky je možné podat pouze online na oficiálním ticketingovém portálu FIFA na FIFA.com/tickets (v anglickém jazyce). Pro žádost je třeba vytvořit vlastní fanouškovský profil na ticketingovém portálu. Všechny žadatele bude FIFA informovat emailem o výsledku jejich žádosti první fáze do úterý 8. 3. 2022

V rámci žádosti o vstupenky musí fanoušek vyplnit své osobní údaje i údaje dalších osob, pro které o vstupenky žádá. Jedná se o jméno, příjmení, datum narození, národnost, číslo pasu a zemi trvalého pobytu.


Jaké vstupenky jsou v prodeji?


FIFA aktuálně nabízí vstupenky na jednotlivá utkání včetně úvodního utkání šampionátu, vstupenky na utkání vybrané reprezentace nebo možnost zažít atmosféru čtyř utkání na čtyřech různých stadionech

FIFA uvádí, že před oficiální losem MS, který proběhne 1. 4. 2022, spustí druhou fázi prodeje pro fanoušky jednotlivých reprezentací, která bude probíhat na principu “kdo dřív přijde, ten dřív nakupuje”.


Chci vstupenky na utkání české reprezentace v případě postupu na MS. Co mám dělat?


Aktuálně mohou fanoušci české reprezentace zažádat o vstupenky na všechna tři utkání české reprezentace (balíček vstupenek na 3 utkání) v případě postupu na MS. Fotbaloví nadšenci ocení možnost zakoupit i vstupenky na všechna ostatní utkání (např. i finále), nicméně bez znalosti toho, které reprezentační týmy daný zápas budou hrát.

V další fázi FIFA rozšíří prodej o další ticketingové produkty pro fanoušky jednotlivých reprezentací.


Jaké jsou ceny vstupenek?


Na mistrovství světa jsou celkem čtyři kategorie vstupenek, přičemž Kategorie 4 je určena pouze pro rezidenty Kataru. Každý fanoušek může požádat maximálně o šest vstupenek na utkání a celkově 60 vstupenek za celý turnaj. Kromě toho FIFA zavedla i omezení počtu vstupenek na jednu domácnost. Obyvatelé společné domácnosti mohou společně zažádat o maximálně šest vstupenek na utkání (rozhodující dle informací od FIFA je adresa bydliště).


Ceny vstupenek na jednotlivá utkání v základní skupině (kromě úvodního utkání MS):

  • Kategorie 1 - 800 QAR (cca 4 730 Kč)
  • Kategorie 2 - 600 QAR (cca 3 550 Kč)
  • Kategorie 3 - 250 QAR (cca 1 480 Kč)
  • ZTP - 40 QAR (cca 240 Kč)

Ceny vstupenek na tři utkání * konkrétní reprezentace v základní skupině:

  • Kategorie 1 - 2 640 QAR (cca 15 600 Kč)
  • Kategorie 2 - 1 980 QAR (cca 11 700 Kč)
  • Kategorie 3 - 825 QAR (cca 4 880 Kč)
  • ZTP - 132 QAR (cca 780 Kč)

* Cena na tři utkání obsahuje i 10% administrativní poplatek organizátorů. 

Ceny vstupenek platí pro děti i dospělé. Kompletní ceník vstupenek je dostupný na oficiálních stránkách.


Fotbalové mistrovství světa se uskuteční v Kataru od 21. listopadu do 18. prosince 2022. Pro vstup do země, vstup na stadion i pro dopravu zdarma v den zápasu bude každý fanoušek potřebovat tzv. Hay’ya Card (Fan ID). Všichni návštěvníci utkání budou muset dodržovat hygienické a covidové podmínky Kataru, kterou jsou aktuálně dostupné na oficiálních stránkách katarského ministerstva zdravotnictví.

Odpovědi na často kladené otázky jsou k dispozici v anglickém jazyce na oficiálním portálu FIFA.