Ahoj, s účinností od 11. 11. 2019 došlo k změně Obchodních podmínek členství. Jejich znění najdeš v patičce webu.
01. 07. 2019 08:51

Fanoušci reprezentace získali bronz na turnaji Eurofanz

V konkurenci 20 fanouškovských týmů vybojoval český Fanklub na tradičním turnaji v ukrajinském Lvově třetí místo. Jako jediný tým navíc porazil vítěze turnaje Francii. Na druhém místě skončili fanoušci reprezentace Ukrajiny.

Výběr českých fanoušků vyhrál svou základní skupinu se skóre 14:1 po vítězstvích nad nizozemským Heerenveenem, Lotyšskem a právě fanklubem úřadujících mistrů světa.

„Přestože jsme se před turnajem neznali, vytvořili jsme skvělý tým, který to společně táhl na hřišti i mimo něj. Měli jsme na to, abychom urvali ještě lepší umístění,“ komentuje výsledky na turnaji kapitán českého týmu Petr Čech, jmenovec slavného gólmana.

Cesta ve vyřazovacích bojích pokračovala postupně přes tým Moldavska a fanoušky anglického Newcastlu United. Turnaj pro Čechy skončil v semifinále prohrou s Francií 2:1, i přestože jsme v závěru utkání trefili dvakrát břevno.

Celkové vítězství na turnaji získala Francie po penaltovém rozstřelu nad domácí Ukrajinou. Finálový souboj se hrál na stadionu ligového ukrajinského klubu Karpat Lvov.

Nejužitečnějším hráčem se stal ale český hráč Tomáš Vlk. Nejlepším střelcem českého výběru byl David Boško s šesti góly.