27. 04. 2020 13:00

Fanklub nechal ušít pro bývalé reprezentanty a své členy ochranné roušky

Jako organizace s téměř deseti tisíci členy, cítíme i my v současné situaci morální povinnost pomáhat. Proto jsme ve spolupráci s T-Mobile nechali ušít roušky jako ochranu před koronavirem. Ty jsou vyrobeny z fanouškovských triček z EURO 2016 ve Francii.

Roušky v těchto dnech odesíláme přibližně stovce bývalých reprezentantů nad šedesát let, které sdružuje Nadace fotbalových internacionálů. Zbytek od nás dostanou naši členové, kteří mají zaplacené PROFI členství a na které máme i adresu. Celkově budeme distribuovat přibližně 1660 roušek.

Jedním z prvních, kdo naši roušku dostal, je bývalý vynikající reprezentant Karol Dobiáš: „Roušek mám několik, ale teď už budu nosit jen tuhle od Fanklubu,” uvedl mistr Evropy z roku 1976.

Roušky jsme pro Vás vyrobili ve třech různých barvách – bílé, červené a modré a jsou doplněné o znak české fotbalové reprezentace.

Dalším z obdarovaných je také trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý. Jeho tým kvůli celosvětové pandemii přišel o březnové zápasy ve Spojených státech i červnové EURO. Ale zavedená opatření chápe a dodržuje, protože zdraví by pro všechny mělo být na prvním místě: „Chtěl bych poděkovat všem, kteří v posledních týdnech jakkoliv pomáhají. Ta vlna solidarity je úžasná. Jsem moc rád, že stranou nestojí ani fotbal.“

Každý balíček s rouškou navíc obsahuje návod, jak mohou zájemci pomoci prostřednictvím Nadačního fondu Kapka naděje. Jeho projekt Vlna naděje, který podpořila česká reprezentace, už vybral přes šest milionů korun. Do sbírky lze přispět přes platební bránu nadačního fondu na internetových stránkách www.kapkanadeje.cz, nebo zasláním DMS zprávy ve tvaru DMS KAPKANADEJE 30, 60 či 90 (podle hodnoty zamýšlené podpory) na číslo 87 777.