12. 04. 2021 11:00

EURO 2020 bude s fanoušky

UEFA potvrdila, že letošní mistrovství Evropy se odehraje s fanoušky na tribunách minimálně v osmi pořadatelských zemích. Za jakých podmínek se tedy dostanete do Londýna či Glasgow?

Londýn i Glasgow patří do skupiny pořadatelských zemí, které oznámily, že na stadiony pustí minimálně 25 % kapacity. V Hampden Parku by tak mohlo být na tribunách 12 tisíc a ve Wembley přes 22 tisíc fanoušků.


Podmínky pro vstup do Anglie a Skotska

Fanoušci cestující na EURO 2020 budou muset dodržet všechny restrikce spojené s pandemií Covid-19 platné v pořadatelské zemi. Je třeba vzít v úvahu, že podmínky pro vstup do země se mohou v čase měnit a mohou zahrnovat i karanténu. 


Anglie a Skotsko výjimky pro fanoušky hostů neplánují, a to ani s platným lístkem! 


Na webových stránkách EURO 2020 naleznete oficiální guide, kde se průběžně aktualizují důležité informace pro fanoušky. Aktuální informace ohledně vstupu do Velké Británie naleznete i na portálu www.gov.uk.


Vrácení vstupenek je možné do 22. 4.

Fanoušci, kteří přemýšlí o vrácení vstupenek, mají poslední možnost. Ve čtvrtek 22. dubna v 18:00 (SEČ) se uzavře ticketingový portál UEFA. Následně UEFA vyhodnotí, zda počet prodaných vstupenek překročil či nepřekročil povolenou kapacitu konkrétního stadionu. Pokud ano, proběhne los, který určí, kteří fanoušci se na stadion dostanou. Finální rozhodnutí se fanoušci dozví až v průběhu května.

Zakoupené vstupenky "Follow my team" na utkání vyřazovací části v případě postupu českého týmu ze skupiny byly automaticky zrušeny a budou refundovány. Proces prodeje na utkání vyřazovací části UEFA upřesní, ale deklaruje, že budou zachovány původní poměry kvót.

Mnoho dalších důležitých informací či detailů UEFA ještě nezveřejnila a na jejich zodpovězení čekáme.