28. 06. 2021 19:00

Do Baku. Jedeme do Baku. Jak na to?

Česká fotbalová reprezentace postoupila do čtvrtfinále EURO 2020. Na Olympijském stadionu v Baku se utká s Dánskem v sobotu 3. července od 18:00.

Olympijský stadion v Baku může na utkání EURO 2020 navštívit až 31 000 fanoušků, což je přibližně 50 % celkové kapacity.


Kdy se hraje čtvrtfinále? 

Česká reprezentace se utká s Dánskem v sobotu 3. 7. 2021 od 18:00 SEČ. V místním čase (Baku) to je o 2 hodiny více.


Fanouškovský let do Baku

Fanouškovský let se nakonec bohužel neuskuteční. Děkujeme organizátorovi za energii, kterou do toho vložil. 


Jaké jsou vstupní podmínky do Ázerbájdžánu?

Cestování do země ze zahraničí je aktuálně velmi omezené. Nicméně pro občany zemí postupujících do čtvrtfinále existují speciální výjimky. Majitelé vstupenek, kteří jsou občané ČR, mohou získat cestovní vízum nutné pro vstup do země. Pozor, tvůj cestovní pas musí být minimálně 3 měsíce před datem vypršení jeho platnosti.


Co budeš tedy potřebovat?

 • vstupenku na utkání
 • vízum
 • pro příjezd do země
  • negativní PCR test (podmínka nutná), nebo
  • certifikát o kompletním očkování, nebo
  • certifikát o prodělaném covidu
 • negativní PCR test pro odjezd z Ázerbájdžánu


Vstupenky na utkání

Vstupenky budou kontrolovány na hranici při vstupu do země. Organizátoři doporučují, aby každý držitel měl vstupenku ve své vlastní mobilní aplikaci.

UEFA bude vstupenky prodávat na oficiálním ticketingovém portálu, který je dostupný po registraci na www.euro2020.com/tickets


Prodej vstupenek odstartuje v úterý 29. 6. 2021 ve 12:00 SEČ. Prodej prostřednictvím přístupových kódů UEFA ukončí po 24 h od startu prodeje. Během nákupu musí fanoušek vyplnit i osobní údaje držitelů všech zakoupených vstupenek (jméno, příjmení, datum narození, číslo pasu).


Členové Fanklubu budou moci nakupovat přednostně prostřednictvím tzv. přístupových kódů (access codes), které je nutné zadat v rámci ticketingového portálu. Přístupové kódy pro nákup budou zaslány členům Fanklubu (bez ohledu na druh členství - placené i neplacené) na jejich e-mail na základě vyplnění čekací listiny na utkání čtvrtfinále níže. V případě velkého zájmu platí, že o přidělení přístupového kódu rozhoduje dřívější čas vyplnění čekací listiny. Počet přístupových kódů bude omezený a každý kód je pouze na jedno použití. Každý fanoušek si bude moci zakoupit až 4 vstupenky.


Cenové kategorie vstupenek pro čtvrtfinále:

Vstupenky budou ve třech cenových kategoriích (aktualizováno).

Kategorie 1 - 125 EUR (uprostřed)
Kategorie 2 - 75 EUR (v rozích)
Kategorie 3 - 30 EUR (za bránou)


Zkontroluj si, prosím, zda máš adresu info@fanklubrepre.cz mezi ověřenými kontakty. Sníží se tím šance, že e-mail skončí jako spam či nevyžádaná pošta.Mám zájem o vstupenky. Co mám dělat?

Pokud máš zájem o vstupenky, prosíme o vyplnění následujícího formuláře. Před odesláním žádosti si, prosím, pročtěte všechny podmínky pro vstup do země a návrat do Čech.

Aktualizace: Formulář jsme v tuto chvíli uzavřeli. Přístupové kódy je možné využít do středy 30. 6. do 12:00. Následuje prodej pro veřejnost, kde by stále mělo být dostatek vstupenek k prodeji. Pro více informací k fanouškovskému letu můžete využít letdobaku@gmail.com nebo 724 335 500.Vízová povinnost

O vízum můžeš zažádat prostřednictvím oficiální platformy pro e-víza. Standardní víza jsou vydána nejpozději do tří dnů a stojí 23 USD. Urgentní víza je možné zajistit do 3 hodin a jejich cena je 51 USD. Vízum bude každému zasláno na jeho e-mailovou adresu. Vízum je jednorázové a platí na 30 dní. Vízum není možné zajistit na letišti.


Vstup do země

Pro vstup do země můžeš využít negativní PCR test - to je nutná podmínka pro vstup do země. Nesmí být starší než 72 hodin (do příjezdu do země). Preference ze strany organizátorů jsou výsledky testu s QR kódem. Covidový test není nutný pro vstup na stadion.


Další možnosti jsou:

 • certifikát o prodělaném covidu, nebo
 • certifikát o plném očkování (min. 14 dní po finální dávce)


Doporučujeme, aby dokumenty byly v anglickém jazyce.


Covidový test při odjezdu do ČR

Všichni cestující při odjezdu z Ázerbájdžánu jsou povinni absolvovat test (ne starší 72 hodin) a výsledek ukázat na hranici (Ázerbájdžán). Pro odlet z Baku je možné využít i platný PCR test z Prahy, pokud splňuje všechny podmínky (zejména 72 hodin). Na místě je pro odběr možné využít certifikovaná testovací centra nebo další místa jako fanzóna, Baku eye apod. Cena za test je průměrně 45 EUR a výsledky obdržíš nejdříve po 12 hodinách do své e-mailové schránky. 


Azérbájdžán patří mezi země s velmi vysokým rizikem nákazy (tmavě červená). Po návratu do ČR musí každý fanoušek:

 • vyplnit příjezdový formulář na webu ÚZIS 
 • podstoupit další PCR test - nejdříve však 5. den po příjezdu 
 • do obdržení výsledku (5+ dní) musí navíc být v samoizolaci


Výjimku mají osoby, které jsou plně očkované (s certifikátem, od finální dávky uplynulo minimálně 14 dní) nebo v posledních 180 dnech prodělaly covid. Ty se mohou testovat ihned po příletu a neplatí pro ně izolace.


Jak na letenky?

Do Baku dle informací české ambasády v Baku létají letadla společností AZAL z Istanbulu (spojení mezi oběma velkoměsty zajišťují také Turkish Airlines, AnadoluJet, Buta Airways a Pegasus), z Kyjeva (rovněž s Ukraine International Airlines a Buta Airways), Moskvy (i s Aeroflotem), Tel Avivu a Londýna a společností Buta Airways z Tbilisi.


Pro odlet můžete zvolit i letiště v dojezdové vzdálenosti za hranicemi - Berlín, Mnichov, Vídeň apod.


Podívejte se na některé možnosti. Ceny začínají na cca 14 000 Kč (tam i zpět). Počítejte s tím, že cesta zabere min. 8-10 h. V některých případech i více. 

Pokud se objeví nabídka charterových letů pro fanoušky, dáme vám samozřejmě vědět.