10. 03. 2021 21:33

Dění kolem reprezentace v měsíci únor

Měsíc únor nám z hlediska reprezentačních událostí mnoho nenabídl, avšak pár věcí určitě stojí za zmínku. Účinkování pražské Slavie v rámci Evropské ligy nebo úspěch ženské fotbalové reprezentace, které se podařilo probojovat do baráže o postup na ME.

Výkony českých reprezentantů

Asi největší pozornost na sebe strhl Tomáš Pekhart hájící barvy klubu Legia Varšava. Tomuto kanonýrovi se podařilo během února vstřelit v pěti zápasech tři góly, a osamostatnit se tak na prvním místě tabulky střelců v nejvyšší polské lize. S celkově patnácti góly v sedmnácti zápasech dokazuje, že se ho forma drží po celou sezonu. Dále stojí za zmínku určitě jméno Tomáše Součka, který ve West Hamu předvádí stabilní výkony, když se hned na začátku měsíce blýskl gólem proti Aston Ville. Jednalo se tak už o jeho osmou ligovou branku v aktuálním ročníku Premier League.

Na opačné straně Evropy se zase dařilo Antonínu Barákovi, který pomohl svému týmu Hellas Verona dvěma zásahy. Jeden gól vsítil i slavnému Juventusu Turín, za který nastoupila největší hvězda týmu, Cristiano Ronaldo. Právě slavný Portugalec otevřel v 49. minutě skóre zápasu, na které však dokázal Antonín Barák v 77. minutě odpovědět, a umístěnou hlavičkou zpečetil konečnou remízu 1:1. V dresu Bayeru Leverkusen se střelecky dařilo i Patriku Schickovi, který přidal dva góly v Evropské lize proti Young Boys Bern, avšak postup nakonec slavil druhý jmenovaný klub.

Obrázek

Události a nadcházející zápasy

Naše ženská fotbalová reprezentace měla důvod k radosti, když se jí podařilo zajistit si postup do barážových bojů o účast na EURU 2022 v Anglii. Češky se totiž v kvalifikační skupině držely na druhém místě zaručující postup do baráže, nicméně v únoru se dohrával zápas mezi třetími Polkami a už jasným vítězem skupiny, Španělkami. K postupu do baráže bylo zapotřebí, aby polská reprezentace nezískala tři body. Fotbalistky z Pyrenejského poloostrova však vyhrály v jasném poměru 3:0, což našim reprezentantkám zajistilo postup a v dubnu je čeká střet se Švýcarskem. Nám nezbývá nic jiného, než držet holkám palce, abychom je mohli sledovat na nadcházejícím evropském šampionátu!

Pokud se podíváme na klubovou scénu, tak za zmínku rozhodně stojí výkon sešívaných v Evropské lize. Pražskému celku se povedl mimořádný úspěch v podobě vyřazení Leicesteru. Vše začalo remízou 0:0 v Edenu, po které museli svěřenci Jindřicha Trpišovského vyhrát na hřišti soupeře. Zde ovšem Slavia předvedla vynikající výkon a zvítězila 2:0! Osmifinálový los přidělil fotbalistům z Vršovic čerstvého vítěze skotské ligy, Glasgow Rangers FC. Doufejme, že Slavia naváže na svou formu a podaří se jí postoupit i přes mistra z Ostrovů.

Narozeniny reprezentantů

25. února 1974 - RENÉ BOLF - 47 let