08. 12. 2020 11:37

Dění kolem reprezentace v měsíci listopad

Na uplynulý měsíc budou čeští fotbalisté včetně fanoušků vzpomínat jistě velmi rádi! Napínavé zápasy až do poslední minuty se šťastným koncem, to byl listopadový poslední reprezentační sraz. Díky zaváhání Skotska a dvěma vyhraným utkáním nad Izraelem a Slovenskem se Česká republika může radovat z postupu mezi ty nejlepší do Ligy národů ligy A.

Události a reprezentačních utkání


Listopad byl velmi nabitý měsíc, který nakonec přinesl pozitivní výsledky. Čechům se povedl velký úspěch v podobě postupu do elitní divize Ligy národů, k čemuž jí dopomohla i velká dávka štěstí. Před tím vším ale čekalo český národní tým utkání, které se moc často neopakuje. 11. listopadu zavítali čeští fotbalisté do Lipska, kde odehráli přípravný zápas proti Německu. Odvezli si těsnou porážku 1:0, ale možná právě tato porážka nám pomohla do dalších zápasů, ve kterých už šlo o hodně. 15. listopadu Češi odehráli v Plzni duel s Izraelem. Pokud chtěli pomýšlet na postup, nic jiného než vítězství nepřipadalo v úvahu, což se také povedlo a díky gólu Vladimíra Daridy v 7. minutě zápasu Češi předposlední zápas letošního ročníku vyhráli 1:0. Naděje na první místo v tabulce tedy stále žila. Výhra nad Slovenskem 18. listopadu byla ale povinností. V tu chvíli byla Česká republika v tabulce na druhém místě za Skotskem, a tak záleželo i na výsledku zápasu Skotska s Izraelem. Čeští reprezentanti utkání zvládli. Nejprve se v 17. minutě prosadil Tomáš Souček a vítězství 2:0 pak stvrdil Zdeněk Ondrášek v 55. minutě. Rozhodnout tak musel druhý zápas tabulky, kde Izrael nečekaně Skotsko porazil a s velkým štěstím Češi mohli slavit velký úspěch. V dalším roce čeká náš tým několik velmi těžkých soupeřů v Lize národů a také Mistrovství Evropy, tedy skvělé možnosti pro načerpání cenných zkušeností. Velký úspěch zaznamenal také výběr do 21 let, který postoupil z prvního místa na mistrovství Evropy. Svěřenci Karla Krejčího nasbírali 21 bodů a o vítězství je nepřipravilo ani prohra Skotska v Řecku.


Výkony reprezentantů


Ještě před posledním letošním reprezentačním srazem se stihlo odehrát několik zápasů evropských lig, kde někteří čeští reprezentanti přímo zářili. Hned první listopadový den se ukázal Jakub Jankto, který svoji skvělou formu potvrdil dalším gólem za Sampdorii proti Janovu v italské Serii A, kde ještě zůstaneme. Hned den na to se trefil i Antonín Barák v dresu Verony a to hned dvakrát. Na výhře 3:1 proti Beneventu měl tedy tu největší zásluhu. Tu měl i další víkend na skvělém výsledku s úřadujícím mistrem AC Milán. Antonín Barák se svým dalším gólem podílel na remízovém výsledku 2:2 a jasně si tím řekl o místo v národním týmu.

Ke konci listopadu se po zranění vrátil zpět do hry Patrik Schick. První zápas po pauze odehrál jen 23 minut, ale druhý zápas, který byl součástí Evropské ligy, hned vstřelil gól a přispěl k vítězství Leverkusenu nad Beer Shevou 4:1. Německý celek tak spolu s pražskou Slavií drží v tabulce první dvě postupová místa do vyřazovacích bojů. To v nejprestižnější soutěži, Lize mistrů, kde máme dva české reprezentanty, může na další postup pomýšlet bohužel jen jeden a tím je brankář Tomáš Vaclík, kterému se daří nejen tam, ale i ve LaLize. Na úplný závěr měsíce jsme mohli sledovat duo kladivářů Tomáše Součka a Vladimíra Coufala, kteří měli velký podíl na výhře West Hamu proti Aston Ville.


Narozeniny reprezentantů

1.11.1983 - Václav Svěrkoš - 37 let

1.11.1976 - Petr Johana - 44 let

2.11.1980 - Miroslav Matušovič - 40 let

3.11.1961 - Jaroslav Šilhavý - 59 let

5.11.1977 - Petr Švancara - 43 let

10.11.1973 - Miroslav Baranek - 47 let

10.11.1973 - Patrik Berger - 47 let

13.11.1939 - Karel Brückner - 81 let

17.11.1978 - Martin Lukeš - 42 let

19.11.1985 - Jiří Kladrubský - 35 let

27.11.1979 - Radoslav Kováč - 41 let


Nadcházející utkání reprezentantů


Reprezentanty další zápas za národní družstvo v nejbližší době nečeká a vše se nyní soustředí na příští rok a novou reprezentační sezónu, kdy nás čeká jedna z nejdůležitějších sezón historie fotbalové reprezentace České republiky. Mistrovství Evropy a nejvyšší liga v Lize národů UEFA je pro Českou republiku jedinečná příležitost, jak se porovnat s tím nejlepším evropským fotbalem. Mimo jiné už známe soupeře v rámci kvalifikace na mistrovství světa 2022, ve které se střetneme s Belgií, Walesem, Běloruskem a Estonskem.

I tak ale jednotlivé hráče čeká do konce tohoto roku ještě poměrně nabitý program. Kvůli pandemické situaci se v jednotlivých soutěžích velmi zkracuje zimní přestávka a tak např. i česká FORTUNA:LIGA odehrává některé zápasy den před Štědrým dnem. Můžeme se tedy těšit na skvělé zápasy i během vánočních svátků, což mnoho fotbalových fanoušků jistě ocení. V české lize nás čeká souboj Slavie s Plzní. V Anglii nás čeká zase londýnské derby Chelsea s West Hamem s naší českou dvojicí a v Německu bude Patrik Schick trápit obranu Bayernu Mnichov. Zkrátka i celý prosinec je plný fotbalu, takže se máte na co těšit.