09. 10. 2020 18:14

Další výzva v Lize národů. V cestě stojí Izrael

Izrael vstoupil do letošního ročníku Ligy národů UEFA dvěmi remízami nejprve ve Skotsku s výsledkem 1:1 a poté i na domácí půdě se Slováky také s výsledkem 1:1. Češi jdou do tohoto zápasu z pozice favorita, ale jednoduché to mít tým Jaroslava Šilhavého rozhodně nebude. První dva zápasy nového ročníku jak jistě všichni víme, byly provázeny velkými zmatky a do zápasu se Skotskem na domácí půdě musel naskočit náhradní tým. Nic takového by se ale v dalších zápasech nemělo stát a český tým nastoupí k zápasům v plné síle.

Hrát se bude na stadionu Sammyho Ofera ve městě Haifa, které je třetím největším izraelským městem. Tento stadion je nyní domácím prostředím dvou týmů. Prvním je Maccabi Haifa, který je několikanásobným šampionem nejvyšší domácí ligy a také nyní usiloval o místo v Evropské lize. Druhým je Hapoel Haifa, který vyhrál domácí soutěž pouze jednou, ale patří mezi stálice izraelského fotbalu. Stadion pojme 30 780 diváků, což je nyní pro nás bohužel nepodstatná informace, protože všechna utkání proběhnou bez diváků, proto v tuto chvíli není možné český tým na venkovních zápasech podpořit. Izraelský tým nepatří mezi ty, který by měl v našich hráčích budit hrůzu. Zároveň se ale také nesmí podcenit. Zejména útočníci Eran Zahavi, který patří nejen k tradičním střelcům izraelského národního týmu, ale také nizozemského PSV a Munas Dabbur, který naposledy např. pomohl k výhře svého Hoffenheimu nad Bayernem Mnichov v německé Bundeslize, představují na hřišti velké nebezpečí. Na tuto dvojici si budou muset dát naše obranné řady jistě velký pozor. 


Izraelská reprezentace je na tom velmi dobře jak po kondiční stránce, tak po kombinační. Poslední dobou se ale potýkají s problémy, že tuto dobrou kombinaci a kreativitu nedokáží zužitkovat. Věřme tedy, že i v tomto případě nedovolí český tým Izraeli uspět a prodlouží tak vzájemnou bilanci o další výhru. Zápas na půdě Izraelu zároveň hodně napoví, co bychom mohli očekávat od reprezentantů v dalším utkání proti Skotsku.