24. 06. 2021 10:00

Česká reprezentace vyzve Nizozemsko v Budapešti

Česká fotbalová reprezentace postoupila do osmifinále mistrovství Evropy, ve kterém se utká s Nizozemskem. Utkání se odehraje v Puskás Aréně v Budapešti - v neděli 27. 6. 2021 od 18:00.

Co je potřeba pro vstup do země a návrat do ČR?

Pro cestu do Maďarska bude fanoušek potřebovat negativní PCR test ne starší 72 hod. (s vytištěným potvrzením v angličtině nebo maďarštině) nebo certifikát o očkování (s vytištěným potvrzením v angličtině nebo maďarštině). Podle informací od pořadatelů nejsou na hranicích kontroly. Aktualizace: pro vstup do Maďarska není vyžadována vstupenka na utkání


Očkovací certifikáty

Oficiální informace o očkovacích certifikátech pro vstup do země a pro získání COVID-19 náramku jsou nejednoznačné. Situaci komunikujeme i s Českou ambasádou v Budapešti. Nicméně doporučujeme v obou případech využít vytištěný očkovací certifikát (v anglickém jazyce), který jasně deklaruje, že očkování je ukončené (při jedno i dvou dávkovém schématu očkování) a od finální dávky uplynulo minimálně 14 dní


Akceptovány budou následující dokumenty (jedná se pouze o vzory, přičemž platí naše doporučení výše): Certifikát o provedeném očkování nebo Potvrzení o provedeném očkování, novým Certifikát o provedené vakcinaci.


Pro vstup do země je možné použít i certifikát o prodělání nemoci. Pozor, ten ale neplatí pro vstup na stadion (pro získání COVID-19 náramku viz sekce COVID-19 náramek pro vstup na stadion).

V ostatních případech je lepší prokázat se vytištěným negativním PCR testem v anglickém jazyce, který není starší než 72 hodin od výkopu utkání (start utkání: 27. 6. 2021, 18:00). PCR testy je možné absolvovat i v Budapešti. UEFA uvádí, že testovací autobusy budou k dispozici severně od stadionu (ulice Stefánia nebo roh ulice Ifjúság). Otevírací doba je (24. – 26. 6.) od 8:00 do 20:00. Výsledky testu budou nejdříve do 24 h a jejich cena je přibližně 55 EUR.


Pro návrat do České republiky nejsou žádná omezení. 


Jak probíhá prodej vstupenek?

Informace o prodeji nalezneš v samostatném článku na našem webu

Pozor, nenakupujte vstupenky vstupenky na místě z neoficiálních zdrojů - pravděpodobně se jedná o falzifikáty.


COVID-19 náramek pro vstup na stadion

Pro vstup na stadionu budeš potřebovat speciální COVID-19 náramek (wristband).


Náramek je možné vyzvednout v sobotu či v neděli (v den zápasu) na speciálních výdejních místech v blízkosti stadionu (wristband point - WP). Pořadatelé doporučují vyzvednutí den předem (nebo co nejdříve po příjezdu), abyste se vyhnuli frontám. Kapacita výdejních míst je dle informací z posledních utkání v Budapešti poměrně omezená. Osoby mladší 18 let musí mít náramek také.


Pro získání náramku budeš muset předložit:

  • Občanský průkaz nebo pas (jiné dokumenty nebudou akceptovány),
  • negativní PCR test – ne starší než 72 hodin od výkopu utkání (tj. test nejdříve ze čtvrtka 24. 6. po 18:00) – dokument musí být vytištěný (v angličtině či maďarštině), nebo
  • certifikát o kompletním očkování – dokument musí být vytištěný (v angličtině či maďarštině)


Pozor, není možné využít certifikát o prodělané nemoci Covid-19.


Očkovací certifikáty a PCR testy

Oficiální informace o očkovacích certifikátech pro vstup do země a pro získání COVID-19 náramku jsou nejednoznačné. Situaci komunikujeme i s Českou ambasádou v Budapešti. Nicméně doporučujeme v obou případech využít vytištěný očkovací certifikát (v anglickém jazyce), který jasně deklaruje, že očkování je ukončené (při jedno i dvou dávkovém schématu očkování) a od finální dávky uplynulo minimálně 14 dní


Akceptovány budou následující dokumenty (jedná se pouze o vzory, přičemž platí naše doporučení výše): Certifikát o provedeném očkování nebo Potvrzení o provedeném očkování, novým Certifikát o provedené vakcinaci.


V ostatních případech je lepší prokázat se vytištěným negativním PCR testem v anglickém jazyce, který není starší než 72 hodin od výkopu utkání. 
Mapa stadionu ke stažení


Mobilní vstupenky

Platnou vstupenku při vstupu prokážeš pomocí mobilního telefonu, ve kterém musíš mít staženou oficiální ticketingovou aplikaci. Vstupenky začala UEFA distribuovat do mobilní aplikace v pátek 25. 6. kolem 15:30. Distribuce je postupná.


Před vstupem na stadion je nutné ověřit, zda máš dostatečně nabitý telefon, a zároveň musíš zapnout bluetooth. Pořadatelská služba nebo dobrovolníci u stadionu ti nejprve aktivují mobilní vstupenku. Následně budeš pokračovat přímo ke vstupu na stadion, kde u turniketů naskenuješ kód z aplikace a můžeš vstoupit na tribunu.


Každý držitel vstupenky dostane skrze e-mail informaci, v jakém časovém rozmezí se musí dostavit na stadion ("time sloty" budou začínat cca 3 h před startem zápasu). Toto časové rozmezí je stanoveno na 30 minut a je nutné ho dodržet! Pravidelně si proto kontroluj svůj e-mail, který jsi zadával při koupi vstupenek.


Zmíněná aplikace je v anglickém jazyce a je ke stažení zcela zdarma. Výzva ke stažení aplikace přijde každému, kdo si vstupenku koupil, na e-mail. Aplikace je dostupná v App Store  (iOS) či Google Play (Android). Postup, jak stáhnout oficiální ticketingovou aplikaci najdeš na tomto odkazu


Další informace ke vstupu na stadion

Pokud si s sebou bereš batoh, tak jeho maximální rozměr musí odpovídat velikosti papíru A4. Do něj si můžeš dát i vlastní dezinfekci (max. 50 ml) a fanouškovské potřeby (pozor, vlajky mohou být velké – max. 2 x 1,5 metru). Pokud budeš mít větší zavazadlo, budeš ho muset uložit v úschovně v blízkosti stadionu (cena cca 5 EUR). Na stadionu bude alkoholické pivo (cena cca 4 EUR). Pořadatelé doporučují nákup občerstvení ve vyšších patrech stadionu, kde jsou menší fronty.


 

Na stadion si naopak nesmíš vzít:

  • Kameru (jak profesionální, tak videokameru)
  • Pití a jídlo
  • Deštník (místo něj si vezmi pláštěnku)

 

Jak se dostat na stadion?

Puskás Aréna je dostupná pěšky (cca 4 km) z centra města. Před tím, než se vydáš na stadion, zkontroluj, jaký vstup na stadion máš uvedený na vstupence. 

  • Vstup IX, X nebo XIII – severně od stadionu přes ulici Stefánia (Stefánia út)
  • Vstup III nebo VI – jižně od stadionu přes ulici Dózsa György (Dózsa György út)


V rámci městské hromadné dopravy můžeš využít metro nebo tramvaj:


Metro

Stanice: Puskás Ferenc Stadium (Puskás Ferenc Stadion) Linka: 2 (M2) Pěšky ke stadionu cca 10 min


Stanice: Nádraží Keleti (Keleti pályaudvar) Linka: 2 nebo 4 (M2 nebo M4) Pěšky ke stadionu cca 10 min přes (Verseny utca) a ulici Dózsa György 


Tramvaj

Pro Vstup III nebo VI na stadion Stanice: Puskás Ferenc Stadium Linka: 1 Pěšky ke stadionu 7 – 10 min


Pro Vstup IX, X nebo XIII na stadion Stanice: Egressy út / Hungária körút Linka: 1 Pěšky ke stadionu 5 – 7 min


Parkování

Puskás Aréna nenabízí parkovací místa pro soukromá vozidla. V okolí stadionu pořadatelé plánují rozsáhlé uzavírky. Každý, kdo se chystá přijet, by měl zaparkovat mimo centrum a okolí stadionu, a dojet na stadion městskou hromadnou dopravou.


Fanzóna

Fanzóna je umístěna v docházkové vzdálenosti od stadionu (v městském parku Városliget - mapa ke stažení). Fanzóna má kapacitu až 11 000 osob a vstupné je zdarma. Podle organizátorů je však nutné předložit COVID-19 certifikaci pro vstup (platí i COVID-19 náramek pro vstup na stadion). V pátek je uzavřena, v sobotu bude fungovat 16:00 - 23:00 a v neděli 11:00 - 23:00. Do fanzóny je možné vzít pouze batoh o velikosti A4 (k dispozici by měla být i úschovna zdarma). Jídlo a pití si nebudete moci vzít s sebou. Nejbližší stanice metra je Hősök tere (linka 1).


Více informací z webu UEFA


Doporučené hospody pro české fanoušky

Jaromír

Ferdinand

další hospody


Užitečné kontakty

VELVYSLANECTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V BUDAPEŠTI

1064 Budapest VI., Rózsa u. 61.

Budapešť

E-mail: budapest@embassy.mzv.cz

Telefon na velvyslanectví: +36 1 462 50 11 (7:45 - 16:15) (nejedná se o infolinku)

Konzulární pohotovost: +36 30 924 7081 (toto číslo je určeno výhradně pro tísňová volání v době mimo úřední hodiny velvyslanectví)

 

Support liaison officer (český SLO)

Martin Kurka

Telefon: +420 774 994 473 

Telefonní číslo SLO bude dostupné od startu EURO 2020 a je určené zejména fanouškům repre, kteří budou v místě konání utkání české fotbalové reprezentace.