06. 10. 2020 09:46

Češi vyzvou v úvodním říjnovém zápase Kypr

Před tím, než český národní tým odehraje další zápasy Ligy národů v Izraeli a Skotsku, čeká ho přátelský zápas s Kyprem. Tuto středu 7. října v 18:00 našeho času se Česká republika utká s výběrem Kypru v Larnace. Hrát se bude ve třetím největším městě Kypru na domácím stadionu týmu AEK Larnaca hrající nejvyšší kyperskou fotbalovou soutěž. Pro tento zápas ale tribuny pro 7 400 diváků zaplněny nebudou, jelikož se odehraje bez nich.

Český národní tým vstupuje do zápasu pochopitelně jako favorit, hovořit proto může například fakt, že Kypr hraje v Lize národů Ligu C a do letošního ročníku nevstoupil vůbec dobře. V tabulce mu momentálně patří poslední místo po prohře 2:0 s Černou Horou a 1:0 s Ázerbajdžánem. Pokud by tým Kypru s Českem prohrál, měl by tedy na svém kontě velmi smolný rok i přesto, že se jedná pouze o přátelský zápas. Poslední utkání, které se Kypru podařilo vyhrát, bylo 10. října minulého roku s Kazachstánem.

Tuto sérii a také vzájemnou zápasovou bilanci se pokusí prolomit v sestavě Kypru i pár nováčků. Česká republika s národním týmem Kypru odehrála pouze dva zápasy, které oba dopadly v náš prospěch.

Na začátku října už česká reprezentace zveřejnila předběžnou nominaci pro další zápasy. Soupiska z minulého měsíce se rozšířila o pár jmen jako např. Aleš Matějů nebo Lukáš Provod. Zároveň ale bylo jasné, že někteří hráči do dalších zápasů nezasáhnou, třeba Jakub Jankto, kterého tíží zranění. Český tým ale ještě nyní na poslední chvíli řeší některé komplikace a změny na soupisce. V sobotu se bohužel zranil Patrik Schick, který dal svůj premiérový gól v Bundeslize, ale zápas proti Stuttgartu už nedohrál a s národním týmem nakonec neodcestuje.

Podle posledních informací se k týmu nepřipojí ani Jiří Pavlenka a Michael Krmenčík. V pondělí, v den srazu se rozhoduje i o dalších změnách. Odcestovat ze zdravotních důvodů nemůže ani brankář Ondřej Kolář, kterého nahradí Filip Nguyen z Liberce. Zmiňované útočníky měli nahradit Tomášek Koubek z Augsburgu, který se k týmu připojí a také Zdeněk Ondrášek, který ale bohužel kvůli posledním pozitivním testům jednoho ze tří hráčů Viktorie Plzeň musí spolu s Lukášem Kalvachem a Janem Kopicem zůstat doma.

Hráči se sejdou před přátelským zápasem s Kyprem v pondělí 5. října v Praze a odlet je naplánován na úterý. Středeční zápas bude pro mužstvo důležitý především z hlediska psychické stránky a také sehranosti pro další zápasy. Proto držme palce!